ВІДБУВСЯ ЧЕМПІОНАТ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ З ВИДІВ СПОРТИВНОГО ТУРИЗМУ СЕРЕД ЮНАКІВ

З 13 по 16 вересня 2018 року в урочищі «Гапчин ліс» Сватівського району відбувся Чемпіонат Луганської області з видів спортивного туризму серед юнаків. Організаторами виступили Департамент освіти і науки Луганської обласної адміністрації та Луганський обласний центр дитячо-юнацького туризму і краєзнавства. У заході взяли участь 15 команд з 9 міст і районів області. 110 учасників з різних куточків Луганщини зібралися в мальовничому куточку Сватівщини, щоб позмагатися на різних дистанціях із велосипедного та пішохідного туризму.
Під час урочистого відкриття учасників привітали заступник голови Сватівської райдержадміністрації Ганна Лемешко, заступник голови Сватівської районної ради Людмила Павлова, головний спеціаліст відділу позашкільної освіти, виховання та інтернатних закладів Департаменту освіти і науки Луганської облдержадміністрації Наталія Жукова. Вони побажали учасникам успіхів, гарного настрою та перемоги.
В перший день Чемпіонату пройшли змагання з велосипедного туризму, які складалися з комплексної дистанції, де учасники демонстрували навички подолання перешкод: ворот, змійки між фішками, вузького проїзду шириною до 1 м, переїзд через вал та ін.
Змагання з пішохідного туризму складалися з двох дистанцій – «Смуга перешкод» – командні змагання та змагання зв’язок-двійок. Під час проходження смуги перешкод, учасники подолали навісну переправу через яр, переправу по колоді, спуск по схилу по перилам тощо.
У запеклій боротьбі визначилися переможці. Лідерами серед команд з велосипедного туризму у старшій віковій групі стали учні Білокуракинської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1. До речі, навесні вони стали призерами Кубку України з велосипедного туризму серед юнаків і представлятимуть Луганщину на наступному етапі Кубку вже через тиждень. ІІ місце посіла команда Попаснянського району, ІІІ – команда м. Сєвєродонецька.
У середній віковій групі переможцями стали учні Новопсковського району, ІІ місце у команди м. Сєвєродонецька, ІІІ – посіла команда Кремінського району.
Лідерами в змаганнях з пішохідного туризму стали:
– у старшій віковій групі:
І місце посіла – м. Сєвєродонецьк;
ІІ місце – Старобільський район;
ІІІ місце – Попаснянський район;
– у середній віковій групі:
І місце посіла – ЛОЦДЮТК;
ІІ місце – Старобільський район;
– ІІІ місце – м. Сєвєродонецьк.
Крім того, на різних дистанціях Чемпіонату призерами ставали також команди й учасники Кремінського району, м.Рубіжного.
Переможці в особистому та командних заліках були нагороджені грамотами, медалями та цінними подарунками.
Три дні змагань пролетіли як один. Емоції переповнюють учасників: радість перемоги, смуток від програшу, нові друзі, нові враження. Гарному настрою сприяла гарна погода, чудова природа. І невеличкий дощ, що пройшов в останній день змагань не зіпсував події.
«Лучшее что случилось со мной в этом месяце. море впечатлений и смешных моментов. Спасибо судьям за поддержку и очень интересную трассу» – поділилася враженнями учасниця змагань Влада Кременчуцька.
Цьогоріч Чемпіонат відбувся завдяки гостинним сватівчанам, які приклали багато зусиль для організації та проведення Чемпіонату Луганської області з видів спортивного туризму серед юнаків. Тому Луганський обласний центр дитячо-юнацького туризму і краєзнавства висловлює подяку керівництву району за сприяння та підтримку проведення заходу; працівникам відділу освіти райдержадміністрації та освітянських закладів району, які приклали немало зусиль для підготовки місця змагання; представникам ДСНС, які попередньо провели обстеження території з метою виявлення вибухонебезпечних предметів; відділу освіти Сватівської райдержадміністрації за забезпечення електропостачанням, медичним працівникам та працівникам охорони правопорядку за чергування під час заходу. Дякуємо гостинній Сватівщині!
А всім учасникам бажаємо вдосконалення своїх туристських навичок і вдалих стартів. До нових зустрічей!