ВІДБУЛАСЬ Х ВСЕУКРАЇНСЬКА КРАЄЗНАВЧА КОНФЕРЕНЦІЯ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ «МІЙ РІДНИЙ КРАЙ, МОЯ ЗЕМЛЯ ОЧИМА СУЧАСНИКІВ»

З 8 по 10 листопада 2019 року Миколаївським обласним Центром туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді спільно з департаментом освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації та Українським державним центром національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді проведено Х Всеукраїнську краєзнавчу конференцію учнівської молоді «Мій рідний край, моя земля очима сучасників».
На конференцію прибули юні краєзнавці з Донецької, Вінницької, Закарпатської, Дніпропетровської, Запорізької, Київської, Кіровоградської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Львівської, Тернопільської, Сумської, Херсонської, Черкаської та Чернігівської областей. Делегацію Луганської області представляли: Анна Пугачова, вихованка гуртка «Школа екскурсоводів» Луганського обласного центру дитячо-юнацького туризму i краєзнавства, учениця 10 класу Сєвєродонецького багатопрофільного ліцею Сєвєродонецької міської ради Луганської області з роботою «Музейний простір Луганщини» в секцiї «Культура рідного краю та музейна справа» (керiвник Куценко В.О.), Тетяна Палагута, керівник гуртків Луганського обласного дитячо-юнацького туризму і краєзнавства, заступник директора з навчально-методичної роботи комунального закладу «Вільхівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Станично-Луганського району Луганської області».
Для привітання учасників конференції зібрали у сесійній залі Миколаївської обласної ради. До присутніх з напутніми словами звернулись Олександр Трайтлі, заступник голови Миколаївської обласної держаної адміністрації, Олена Удовиченко, директор департаменту освіти і науки Миколаївської ОДА, Сергій Неділько, директор Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді. В якості музичного подарунку для присутніх прозвучали вокальні номери студентів Миколаївського коледжу культури і мистецтв.
Конференція почалась зі знайомства учасників з містом Миколаєвом: організовано екскурсію до Музею суднобудування та флоту та на один із найбільших агропромислових об’єктів Півдня України – термінал ТОВ СП «Нібулон», що вразив не лише своєю масштабністю, а й можливими перспективами і багатовекторністю розвитку, високою технологічністю процесів.
Безпосередня робота Х Всеукраїнської конференції учнівської молоді «Мій рідний край, моя земля очима сучасників» розпочалась вже 09 листопада 2019 року. В цей день юних краєзнавців України гостинно вітав Чорноморський національний університет імені Петра Могили.
У ході конференції учасники презентували свої дослідження з різних напрямків краєзнавства: історичного, географічного, екологічного, етнографічного, археологічного краєзнавства, культури рідного краю та музейної справи. До складу членів журі увійшли науковці провідних вузів м. Миколаєва, кращі фахівці певних напрямків краєзнавства.
Основна частина конференції завершилась урочистим закриттям, в якому взяли участь представники громадських організацій Миколаївщини, завідувач відділу молоді та туризму управління молоді та спорту Миколаївської ОДА та інші. Кожен з гостей висловив свою власну думку щодо природної, культурної, історичної, археологічної спадщини Миколаївщини та роль підростаючого покоління в справі розбудови незалежної держави.
За підсумками конференції представниця Луганської області – вихованка гуртка «Школа екскурсоводів» Луганського обласного центру дитячо-юнацького туризму і краєзнавства Анна Пугачова отримала свідоцтво, що підтверджує право на друк у збірці кращих пошуково-дослідницьких робіт Х Всеукраїнської краєзнавчої конференції «Мій рідний край, моя земля очима сучасників», а також сертифікат учасника конференції та збірку тез.
Вітаємо обдаровану молодь – гордість Луганщини та бажаємо успіхів у подальшому!