Екскурсійна подорож до Полтави «Козацькими стежками»

Напередодні Дня Українського козацтва вихованці Луганського обласного центру дитячо-юнацького туризму і краєзнавства здійснили екскурсійну подорож до міста Полтави.
Полтава – старовинне місто, в якому старі і нові вулиці переплітаються, гармонійно створюючи образ сучасного міста з багатим історичним минулим. Вражає краса і затишок полтавських вулиць, які є предметом гордості полтавців і зачаруванням гостей міста.
Розпочиналась екскурсія з надзвичайно красивої будівлі в стилі українського модерну – колишнього Полтавського губернського земства. Зараз це Краєзнавчий музей – найбільший музей в Полтаві та Полтавській області (фонд налічує близько 300 тис. експонатів). Неподалік розташована Троїцька церква збудована 1780 року в стилі бароко на місці знесеної дерев’яної Хрестовоздвиженської церкви в історичному центрі колишнього села. Ходили до неї переважно козаки, тут було відкрито й церковно-приходську школу. Під правим криласом поховано будівничого церкви Павла Васильовича Кочубея з його дружиною Уляною Безбородько. Троїцька церква – єдина в Україні пам’ятка архітектури, що тісно пов’язана з творчістю М.В. Гоголя, який часто бував у ній і змалював у повісті «Ніч перед Різдвом».
Родзинкою екскурсії Полтавою є відвідування пам’ятного знаку Полтавській галушці. Хто ж не чув про полтавські галушки? Чули всі, а от побачити на власні очі пам’ятний знак Полтавській галушці можливо лише в Полтаві. Оригінальний витвір є уособленням достатку та щедрості. Пам’ятний знак Полтавській галушці, створений 2006 року, став візитівкою туристичної Полтави.
Далі дорога веде нас до підковоподібної споруди – Білої Альтанки. В межах старої Полтавської фортеці на місці Подільського бастіону до 200-річного ювілею Полтавської битви у 1909 році була зведена споруда, без якої нинішні полтавці не уявляють своє місто. Споруда нагадує полтавцям, що саме тут на другий день після Полтавської битви відбулась зустріч ремісників міста з царем Петром І. Невипадковою є і форма Альтанки – підковоподібна. Згідно легенди, місцевий коваль на цій площі майстерно підкував царського коня, що втратив підкову під час Полтавського бою.
Напередодні козацького свята наша група відвідала Пам’ятник козакам України, які поклали своє життя за волю України в далекі часи. Памятник було відкрито у 1994 році та розташовується на Панянському бульварі.
Своєю величчю вразила нас бронзова постать Івана Мазепи, українському гетьману, розташована на Соборному майдані неподалік від Свято-Успенського собору. Полтавський пам’ятник Іванові Мазепі став першим на повний зріст не лише в Україні, а й у світі – до цього всі монументи Івану Мазепі встановлювалися у вигляді погрудь.
Справжнє театралізоване дійство розвернулося в селі Проні поблизу Диканьки. Потрапляючи в Розважальний історико-культурний комплекс «Хутор Проні поблизу Диканьки», переносишся у світ гоголівських героїв – в українське село кінця 18 початку 19 сторіччя.
Екскурс в минуле продовжився відвідуванням Музею весілля, де для дітей розгорнулося справжнє українське весілля 17 сторіччя. Відвідувачі музею не тільки були спостерігачами весільних звичаїв та обрядів, а й безпосередніми учасниками дійства.
Далі дорога привела нас в Опішню – гончарну столицю України. Опішне – старовинне козацьке містечко, що розташовано на правому березі р. Ворскли, за 35 км від Зінькова. «Найвище» поселення Полтавщини (208 м над рівнем моря). Упродовж трьох останніх тисячоліть на цій території інтенсивно розвивалося гончарство. Наприкінці XIX – на початку XX століття в містечку працювало близько 1000 гончарів, вироби яких експортували майже на всі континенти світу. Опішнянська кераміка стала своєрідним етнічним символом української культури, світовим мистецьким брендом. Під час перебування в Опішні ми відвідали Національний музей-заповідник українського гончарства – єдиний в Україні спеціалізований етномистецький, науково-дослідний, культурно-освітній, навчально-виховний заклад, який постає всеукраїнським центром дослідження, збереження і популяризації гончарної спадщини України. Музей-заповідник володіє найбільшою в Україні колекцією творів народних майстрів-гончарів та художників-керамістів (близько 60000 одиниць збереження).Під час відвідування музею гончарства кожен учасник спробував себе у ролі гончара.
Наприкінці подорожі Полтавою ми відвідали Театр ім. М.В. Гоголя, де переглянули виставу «Наталка-Полтавка».
Екскурсійна подорож Полтавою залишила у нас незабутні враження. Завітайте до Полтави, відчуйте щирість і гостинність полтавців.
Мандруйте Україною і ваші серця назавжди наповняться любов’ю до нашої рідної Батьківщини