Мандруємо Луганщиною

В рамках участі у Чемпіонаті України зі спортивних туристських походів серед учнівської та студентської молоді з 24–29 червня 2018 року Луганським обласним центром дитячо-юнацького туризму і краєзнавства було проведено велосипедний туристський похід І категорії складності по Луганській області (керівник групи Олександр Вертеленко, методист ЛОЦДЮТК).
У 80-ту річницю утворення Луганської області гуртківці ЛОЦДЮТК пройшли цікавий маршрут, який дозволим їм ознайомитися з пам’ятками історії, культури та природи рідного краю. Мандрівники проїхали по Новоайдарському, Старобільському, Новопсковському, Білокуракинському, Сватівському та Кремінському районах понад 300 км ґрунтовими та польовими дорогами вздовж річок Айдар, Біла та Борова, побачивши мальовничу природу рідного краю.
Протягом туристичного велосипедного походу відвідали ботанічний заказник «Крейдяні скелі», геологічні пам’ятки природи Осинівські пісковики, гідрологічний пам’ятник природи джерело «Містки», історичні пам’ятники м. Старобільська та Новопсковського району; побачили «Дива Луганщини» – Успенську церкву в селищі Осинове та Старобільський жіночій монастир.
Завітали туристи і до Білолуцької гімназії Новопсковського району, де на них чекала цікава екскурсія по краєзнавчому та художньому музеях закладу.
Подолавши маршрут, юні туристи усвідомили, що рідний край – це не тільки місце на карті, а це і люди, що живуть поруч, це – безкрає синє небо та яскраве сонечко, це – густі трави, квіти, це – чарівні ліси.
Луганщина має багато красивих місць, і для тих, хто тут народився, вони – найгарніші. Ми закликаємо усіх подорожувати своїм краєм та побачити всі дива на власні очі.
Подорожуйте, вивчайте, любіть свій край. Бажаємо нових цікавих маршрутів Луганщиною!