VI ОБЛАСНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ В УМОВАХ СЬОГОДЕННЯ»

Підготовка молоді до захисту України та виховання поваги до професії військового є актуальними завданнями сучасної системи освіти. Військово-патріотичне виховання – це багатокомпонентний процес, який включає не тільки традиційні підходи щодо підготовки дітей і молоді до майбутньої військової служби в Збройних силах України та інших військових формуваннях, а й виховання в молодого покоління моральних і психологічних якостей, соціальних і громадянських компетентностей, патріотичних почуттів, життєво необхідних умінь та навичок, однаково важливих як для захисту Батьківщини, так і для продуктивної самореалізації в суспільно корисних справах.

07 травня 2020 року в режимі онлайн відбулася VI обласна науково-практична конференція «Актуальні питання військово-патріотичного виховання в умовах сьогодення». Організаторами конференції виступили: Департамент освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації, Луганський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти. Долучився до організації та проведення конференції і Луганський обласний центр дитячо-юнацького туризму і краєзнавства.

На пленарному засіданні у режимі онлайн учасників конференції привітали: Катерина Безгинська – заступник голови Луганської обласної державної адміністрації із соціальних та гуманітарних питань та Юрій Стецюк – директор Департаменту освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації.

Під час пленарного засідання були розглянуті такі питання:

  • «Військово-патріотичне виховання молоді – запорука міцної армії та держави» (доповідач – Володимир Воронцов, учитель історії та предмета «Захист Вітчизни» КНВК «Рубіжанський ліцей» Рубіжанської міської ради Луганської області);
  • «Актуальні проблеми патріотичного виховання дітей і молоді Луганщини. Результати соціологічного дослідження щодо національно-патріотичного виховання в закладах освіти регіону» (доповідач – Світлана Лазарєва, методист кафедри управління освітою Луганського ОІППО);
  • «Військово-патріотичне виховання ліцеїстів – майбутніх офіцерів Збройних сил України» (доповідач – Юрій Луговий, заступник начальника з виховної роботи КЗ «Луганський обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус імені героїв Молодої гвардії», полковник).

Також у пленарному засіданні взяли участь представники Луганського обласного центру дитячо-юнацького туризму і краєзнавства:

  • Тетяна Сідєльнікова, директор, представила доповідь на тему «Формування системи військово-патріотичного виховання в закладах освіти засобами Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джу̀ра»)»;
  • Вікторія Куценко, завідувач методичним відділом, висвітлила тему «Музейна педагогіка – ефективний засіб формування в молоді свідомого ставлення до захисту Вітчизни».

Тетяна Сідєльнікова взяла участь в якості модератора і у роботі секції «Гра «Джура» як ефективний складник системи військово-патріотичного виховання в різних ланках середньої освіти». У секції розглядалось питання створення засобами Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») виховного простору закладу освіти, спроможного забезпечити формування особистості, для якої почуття патріотизму є глибинним ціннісним сенсом.

Під час роботи даної секції були розкриті важливі питання покрокового – від «козачат» до «молодих козаків» – виховання патріотів України та формування у дітей навичок майбутніх захисників своєї держави.

Стрільцова Інна Степанівна, педагог-організатор середньої загальноосвітньої школи І–ІІ ступенів № 7 міста Сєвєродонецька розповіла про організацію роботи роїв молодшої вікової групи.

З впровадженням виховної моделі гри «Сокіл» («Джура») в освітній процес загальної середньої освіти «Лисичанська загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів № 30 Лисичанської міської ради Луганської області» ознайомила присутніх заступник директора з навчально-виховної роботи закладу Петренко Юлія Сергіївна. Її доповідь доповнила педагог-організатор закладу, керівник гуртка «Сокіл» Смирнова Олена Геннадіївна, яка презентувала роботу куреню імені Олени Степанів, який створений при Лисичанській загальноосвітній школі І–ІІІ ступенів № 30.

Про наступність у роботі роїв, співпрацю середньої та старшої вікової груп у одному закладі освіти, їх наробки та досягнення розповів Воронцов Володимир Михайлович, учитель історії комунального навчально-виховного комплексу «Рубіжанський ліцей» Рубіжанської міської ради Луганської області.

У ході роботи конференції учасники репрезентували досвід військово-патріотичного виховання дітей і молоді та окреслили найбільш ефективні засоби вирішення цієї задачі з урахуванням сучасної військово-політичної ситуації в Україні.

Задача сучасного педагога – виховувати в дітях кращі риси української ментальності: мужність, працелюбність, жагу до свободи та справедливості, доброту, повагу до культурного та історичного минулого України, а також почуття єдності, адже саме в єдності запорука наших успіхів, нашої незалежності й процвітання.

З матеріалами конференції можна ознайомитися за посиланнями

Програма https://drive.google.com/file/d/1fgOFPVTJAffU2IjjK9nK8BZU2JzW7A90/view